چهارشنبه, 03 خرداد 1396

آخرین عناوین فرهنگی

به گزارش جماران، سید حسن خمینی در هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 

سخن گفتن در دانشگاه آزاد برای اولین بار پس از رحلت پدر معنوی این دانشگاه، آیت الله هاشمی سخت است. 

در اوت گذشته، «مکه»، یکی از روزنامه های عربستان سعودی، نوشت: «شهاب حسینی از هر چیز دیگری خطرناک تر است. »این روزنامه با تمجید ناخواسته سینمای ایران، هشدار داد: «ایران کل جهان را با صنعت فیلمسازی حرفه ای خود تسخیر کرده است.»

ایرانی ها روز دوشنبه دریافت جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان جشن گرفتند. این در حالی بود که فرهادی اسکار را به دلیل سیاست های مهاجرتی ترامپ و در اعتراض به این سیاست ها بایکوت کرده بود.

فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی زبان آکادمی اسکار شد.

فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی کاندیدای بهترین فیلم خارجی زبان اسکار شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) با جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی دانشگاه صنعتی شریف دیدار کردند و در این دیدار، مدال‌های کسب شده از سوی نخبگان در مسابقات و المپیادهای کشوری و جهانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی اهدا شد.

پوران فرخزاد نويسنده و پژوهشگر ايرانى و خواهر فروغ و فريدون فرخ زاد صبح امروز، نهم دى 95 در بيمارستان ايرانمهر تهران درگذشت.

هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 1358 است.

 
علی سبزمیدانی

خرمالو، انار یا هندوانه فرقی نمی‌کند همه یا یکی، کافیست سرخ باشد و سرخ سرخ به سرخی خورشید. چند روزی است که رنگ میوه فروشی‌ها سرخ‌تر شده، انگار هواداران خورشید و روشنایی پرچمشان بالاست! همه می‌خواهند روشنایی بر تاریکی پیروز شود و نتیجه را هم می‌دانند چون هر سال در همین روز سرانجام، روشنایی است که برنده میدان است. بزرگترها می‌گویند جنگ و پیکاری در راه نیست، بلکه چله آبستن است و زایشی در راه است، خورشید بی‌گمان زاده می‌شود و ما هر سال به پای چله می‌نشینیم تا سپیده دم فارغ شود، فارغ از سیاهی.

دهمین دوره جشنواره ادبی یار و با هدف ترویج و اعتلای اندیشه ها وارائه ی تصویری نو، پویا، روزآمد و کارآمد در جهت استفاده نسل‌های جوان و نوجوان انقلاب با هدف گیری روایت‌هایی شاعرانه و عارفانه از رهیافت های دینی و عرفانی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حضرت امام خمینى آغاز به فعالیت کرده است.

"فروشنده" اصغر فرهادی به جمع فهرست اولیه نامزدهای اسکار فیلم غیرانگلیسی زبان راه یافت.

رییس‌ جمهوری، 16 آذر را روز مبارزه علیه استعمار و استبداد دانست و با بیان اینکه انقلاب اسلامی فخر ما است همان طور که به ایران عزیزمان افتخار می کنیم، تصریح کرد: دستاوردهای کشور نتیجه اجماع ملت و مسوولان و حمایت مقام معظم رهبری بوده و هست.

لینکستان