یکشنبه, 01 اسفند 1395

آخرین عناوین اجتماعی

ستاد مدیریت بحران خوزستان طی اطلاعیه‌‌ای مدارس و مراکز آموزش عالی در 22 شهرستان را به دلیل پدیده گرد و خاك روز یکشنبه اول اسفند را تعطیل اعلام کرد.

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با عنوان  «سردار صبر ، صلح و اعتدال»  به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران عصر امروز  با  حضور محسن هاشمی، صادق زیباکلام، محمد علی نجفی و حسین مرعشی برگزار شد.

روح اله عموزاد خلیلی از فعالان فضای مجازی و رسانه ای در برنامه جیوگی شبکه دوم سیما با موضوع فضای مجازی حضور یافت

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در این گفتار بسیار عمیق، توصیفی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عمل آوردند که تمام ابعاد حیات علمی، مبارزاتی، مدیریتی و صبر و تحمل فوق‌العاده آن فقیه مجاهد را می‌نمایاند. 

در این روزها بسیاری در مدح و منقبت آن عزیز سخن گفتند و مطلب نوشتند، امّا هیچ سخنی به بلندا، عمق، صفا و صمیمیتی که در پیام رفیق و هم سنگر دیرین او، رهبری معظم انقلاب اسلامی بود، نرسید.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که سیاست گذاری های موثر و کارآمد در بخش فرهنگی باید به کاهش تصدی‌گری دولت بینجامد، گفت: با برگزاری جشنواره های تخصصی باید نقش نهادهای مدنی، تخصصی و صنفی افزایش یابد تا منجر به جلب مشارکت نخبگان در حوزه تحول فرهنگی و فرآیندهای فرهنگی شود.

خانواده هاشمی رفسنجانی با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از ابراز لطف و همدردی مردم شریف ایران در آیین‌های وداع، تشییع، تدفین و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، از علاقمندان ایشان دعوت کردند تا در مراسم اربعین رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که عصر پنجشنبه در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، شرکت کنند.

آن مرحوم از همراهان امام خمینى ( ره) در روزهاى سخت مبارزه و از یاران امام در نجف اشرف بود و پس از انقلاب تلاش هاى وافرى را به خصوص در کشور پاکستان در راستاى فرامین امام انجام داد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح اصلاح قانون وظایف، تشکیلات و انتخابات شوراهای کشور را تصویب کردند.

پیکر سیزدهمین آتش نشان شهید صبح پنج شنبه از زیر آوار پلاسکو پیدا شد. به این ترتیب، تعداد شهدای آتش نشان با احتساب آتش نشانی که در بیمارستان به شهادت رسید، به ۱۴ تن رسید.

پس از فاجعه تلخ پلاسکو و تلاش مجاهدانه اتشنشانان، بسیاری از مردم و رسانه ها به دنبال پاسخ به این سئوال بودند كه «چه کسی مسبب این فاجعه است». گروه ها و جناح های مختلف هر یک با پیش دستی یکدیگر را متهم کرده و يكديگر را مقصر معرفي كردند. در این میان، رسانه های متعلق به شهرداری از نخستین ساعات این حادثه دردناک اقدام به نشر اخبار مختلف در این باره کردند.

مسائل باید از لحاظ عقلانی تجزیه و تحلیل شود و متخصصین وارد کار شوند. واقعا برای کشور ما بد است که برای آواربرداری این همه روز طول بکشد، خب این نشان دهنده ضعف است.

لینکستان